Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
18 Maj 2022    |    Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

faceyou tube '

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Nasze sukcesy

Drużyna Dzieci i Młodzików rocznik 2001-2002

3 miejsce w Wojewódzkiej Lidze Pływackiej Dzieci i Młodzików - sezon 2013 (12-lat: Dybcio Karolina - 5 medali ind. i 3 sztaf., Borowiec Weronika - 2 medale ind. i 4 sztaf., Furtak Beata - 3 medale sztaf., Padowska Anna - 1 medal sztaf., Cukrowska Kinga, Pilarska Aleksandra - 1 medal sztaf., Dziedzic Emilia - 1 medal sztaf., Barabas Joanna, Baranowska Dominika, Tulikowska Eliza, Wygadańczuk Patryk, Gębicki Filip - 1 medal sztaf., Wójcik Mateusz - 1 medal sztaf., Szulierz Michał, Kowalczuk Michał, Zalewski Jakub; 11-lat: Kozłowska Oliwia, Auguściuk Weronika, Sawosz Karolina, Tokarska Klaudia, Barabas Paulina, Janiczuk Patryk - 5 medali ind. i 1 sztaf., Półtorak Patryk - 3 medale ind. i 1 sztaf., Śluz Norbert - 1 medal sztaf., Błażej Cukrowski - 1 medal sztaf., Bucior Jakub, Różycki Jakub, Russo Luca )

Drużyna dziewcząt i chłopców SP nr 8 rocznik 2001-2002

1 miejsce w klasyfikacji ogólnej Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS - 4.12.2013 (Weronika Borowiec, Karolina Dybcio, Emilia Dziedzic, Weronika Auguściuk, Beata Furtak, Anna Padowska, Oliwia Kozłowska i Eliza Tulikowska, Mateusz Wójcik, Jakub Zalewski, Maciej Olszak, Patryk Janiczuk, Patryk Półtorak, Patryk Wygadańczuk, Michał Szulierz i Norbert Śluz)

Sztafeta 8x25m. dziewcząt SP nr 8 rocznik 2001-2002

2 miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS - 4.12.2013 Weronika Borowiec, Karolina Dybcio, Emilia Dziedzic, Weronika Auguściuk, Beata Furtak, Anna Padowska, Oliwia Kozłowska i Eliza Tulikowska

Sztafeta 8x25m. chłopców SP nr 8 rocznik 2001-2002

3 miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS - 4.12.2013 (Mateusz Wójcik, Jakub Zalewski, Maciej Olszak, Patryk Janiczuk, Patryk Półtorak, Patryk Wygadańczuk, Michał Szulierz i Norbert Śluz)

Magdalena Śmigasiewicz rocznik 1987

7 - krotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu. Powołana do Kadry Narodowej Juniorów. Karierę sportową kontynuowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie profil pływanie. Druga i trzecia w Plebiscycie Super Tygodnia Chełmskiego na Najpopularniejszego Sportowca Chełma

Piotr Pogodzik rocznik 1987 

3 krotny  medalista Pucharów Polski w Dwuboju Nowoczesnym. Powołany do Kadry Wojewódzkiej w Pięcioboju Nowoczesnym

Łukasz Kanarszczuk rocznik 1987

Medalista Pucharu Polski w Trójboju Nowoczesnym IV m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Powołany do Kadry Wojewódzkiej w Pięcioboju Nowoczesnym. Karierę sportową kontynuował w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie profil Pięciobój Nowoczesny.

Agata Lackowska rocznik 1987

Finalistka Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski w Pływaniu. Powołana do Kadry Wojewódzkiej w Pięcioboju Nowoczesnym. Karierę sportową kontynuowała w XIX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie profil Pięciobój Nowoczesny.

Agnieszka Kargol rocznik 1989

Brązowa medalistka mistrzostw Polski w Pływaniu Juniorów 14 letnich, reprezentantka Polski na zawody Międzynarodowe w Wiedniu. Powołana do Kadry Narodowej Juniorów  Młodszych. Finalistka Akademickich Mistrzostw Polski z 2011 roku. Karierę sportową kontynuuje w AWF Biała Podlaska.

Paulina Zarzycka rocznik 1990

Zwyciężczyni Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w pływaniu. Powołana do Kadry Wojewódzkiej Juniorów  Młodszych w pływaniu.

Bartosz Gałota rocznik 1990

Finalista  Akademickich Mistrzostw Polski z 2011 roku. Karierę sportową kontynuuje w AWF Biała Podlaska.

Katarzyna Kwapisiewicz rocznik 1991

Brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym, dwukrotna medalistka PP w Trójboju Nowoczesnym. Powołana do Kadry Narodowej Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Zwyciężczyni Plebiscytu Super Tygodnia Chełmskiego na Najpopularniejszego Sportowca Chełma  2006 roku. Finalistka Akademickich Mistrzostw Polski z 2011 roku.  Karierę sportową kontynuowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach profil Pięciobój Nowoczesny, a aktualnie w AWF Biała Podlaska.

Jakub Chrząstek rocznik 1991

Finalista Zimowych Mistrzostw Polski w pływaniu 15-latków. Powołany do Kadry Wojewódzkiej w Pływaniu.

Krzysztof Bekier rocznik 1992

Wielokrotny finalista Mistrzostw  Polski w pływaniu. Powołany do Kadry Wojewódzkiej w pływaniu i pięcioboju nowoczesnym. Złoty medalista Gimnazjady w dwuboju nowoczesnym oraz srebrny w sztafetach pływackich. Aktualnie karierę sportową kontynuuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach profil Pięciobój Nowoczesny.

Wymienieni uczniowie realizowali rozszerzony program w pływaniu.

Osiągnięcia kolejnych roczników uczniów ZSO nr8 w Chełmie przyczyniły się znacznie do popularyzacji pływania wśród mieszkańców naszego miasta. Młodzież w/w placówki wielokrotnie stawała na podium w zawodach najwyższej rangi. Byli oni medalistami Mistrzostw Polski w pływaniu i pięcioboju nowoczesnym. Reprezentowali kraj za granicą. W zawodach rangi wojewódzkiej pływacy Szkoły zdobyli ponad 100 medali, wliczając w to letnie i zimowe mistrzostwa województwa różnych kategorii wiekowych.
W 2006 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Lider”, który powstał na bazie sekcji pływackiej działającej przy ZSOnr8, otrzymał Licencję Polskiego Związku Pływackiego upoważniającą do uczestnictwa w sporcie kwalifikowanym.

Obecnie w klubie zrzeszonych jest 63 dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz 37 w szkółkach pływackich organizowanych przez klub. Pod patronatem MUKS ‘Lider” w szkole funkcjonują klasy o rozszerzonej ilości godzin z pływania.

KONTAKT

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy LIDER
ul. Połaniecka 10  |  22-100 Chełm
NIP: 563-18-03-538  |  REGON: 110174597
tel: 692 437 665  |  e-mail: info@liderchelm.com.pl
Numer konta: PEKAO I Oddział w Chełmie
53 1240 2223 1111 0000 3591 4749 

faceyou tube ,

Zawody oczekujące na aktualizację

Wspierają nas

centrum um chelm' Oknoplast